
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 mF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 10000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 22 mm |
| Diameter | 12.5 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 25 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Impedance | 35 mΩ |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.9 A @ 100 kHz |
Stock: 261
Distributors
pcbx
Unit Price$0.41280
Ext.Price$0.41280
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.41280 | $0.41280 |
| 10 | $0.33898 | $3.38980 |
| 25 | $0.29903 | $7.47575 |
| 50 | $0.26379 | $13.18950 |
| 100 | $0.23270 | $23.27000 |
| 300 | $0.22375 | $67.12500 |
| 500 | $0.21515 | $107.57500 |
| 1000 | $0.20877 | $208.77000 |
| 3000 | $0.20257 | $607.71000 |
